.

2013 trendleri

Ümit Ünal ve Pulcra Kimya'nın ortaklaşa düzenledikleri, ve '2013 ve sonrasına dair trendlerin' anlatıldığı özel seminer, geçtiğimiz günlerde İstanbul Kalyon Otel'de gerçekleştirildi. 

 

Pek çok moda tasarımcısı, GSF moda tasarım öğrencisi, gazeteci ve editörün katıldığı seminerde, trend açıklamaları, Ümit Ünal'ın koleksiyonlarındaki ilgili parçarla şekillendirilen mini sunumlar ile desteklendi. 

 

Seminerden Notlar: 

Cubist.. mükemmeliğe varış
Daha geometrik formlar.. Köşeli tasarımlar.. Kübik yüzeyler.. Taşınabilir ve daha güncel odaklı futuristik yaklaşımlar.. Jil Sander, Damir nORMA, nEİL bARETT TASARIMLARINDAKİ PARALELLİKLER.. daha parlak yüzeyler.. Ortopedik görünümlü, önceliğini kusursuzluk üstüne yoğunlaştıran tasarım deneyleri.. Androjen Duruşlar.. 

Hedonist
İkinci grup daha artistik detaylı.. Özel efektler.. Renk ve doku yaklaşımları.. Apreler.. İnce ve sır yüzey etkili, kimyasal destekler.. Yüzeysel kontrollü ağartmalar.. Dantel laminasyonlar.. Vintage efektler.. Mavi yüzyler, ince beyaz çizgi efektleri.. Kırmızı, beyaz/mavi kombinli desenler.. Grilikler.. 

Refract
Tüm yüzeylerde şiddetli olmayan bir yansıma arayışı.. Işık izleri.. porselen.. Reflektör.. Soğuk ama ışıklı fonlar.. Polyamid kaplamalı satıhlar.. Naylon.. Sedef baskılar.. Yalın hatlar.. 

Architectural.. Yeni bir yüzey eskizi Rölyef etkiler.. 3 Boyutlu baskılar.. Tonlamaların verdiği hacimler.. Deri yüzeyler.. Mimari ve teknik baskılar. Emboss yoğunluğu.. Zemin beyaz; kirli beyaz.. Siyah ve gri kontürler.. Lazer kesim türevli mikro desen yapıları.. 

Hybrid
Androjen anlatımlı bir yaklaşım.. Farklı kontrastlıkların yeni estetiği.. 
Previous
Next Post »